Mental Aritmetik Düzce


ZİGEM Mental Aritmetik 
Düzce
 Çözüm Ortaklarımız - Düzce'deki En Seçkin Mental Aritmetik Kurumları

ZİGEM - Zihinsel Gelişim ve Mental Aritmetik Eğitimi Merkezi olarak Düzce çözüm ortaklarımızın tanıtımı için hazırlanan sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayede Düzce de bulunan en seçkin Mental Aritmetik Kurumlarına ulaşabileceksiniz.

ZİGEM, 3.000 yıllık geçmişi olan, günümüzde Japonya'da okullarda zorunlu ders olarak okutulan Abaküs ile Mental Aritmetik Eğitim Metodu ile çocuklarımızın Zihinsel Gelişimlerine katkıda bulunmayı amaç edinen bir grup genç girişimci tarafından kurulmuştur.

Mental Aritmetik Eğitimi, 5-12 yaş arasındaki çocuklarda, Zekâ gelişimi sağlayan bir zihinsel gelişim programıdır.

Mental Aritmetik Uzak Doğudayıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmaları sağlanabilir.

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Bir çok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir.

Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.

Mental Aritmetik sistemi ile çocuklara kazandırılması hedeflenen zihinsel beceriler olarak; zeka düzeyini arttırmak, konsantrasyonu güçlendirmek, hayal gücünü arttırmak, kendine güven duygusunu güçlendirmek olarak sıralanabilir.

ZİGEM eğitiminin diğer kurumlardan en belirgin farkı ise, Mental Aritmetik eğitimini Zihinsel Gelişim Materyalleri olan Tangram, Mandala ve Dikkat Toplama Testleri ile desteklemesidir.

Düzce çözüm ortaklarımızın web sitelerini incelemek ve irtibat bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Düzce'de çözüm ortağımız olmak ve geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

 Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz